Tworzenie reklam Google, reklam na Facebooku w Polsce i Europie
 

Internet jest głównym źródłem informacji dla milionów ludzi na całym świecie, dlatego warto skorzystać z Google Ads (Google AdWords), które można zaplanować. Elastyczność reklam Google pozwoli Ci dotrzeć do Twojej grupy docelowej poprzez wyszukiwarkę i strony internetowe. Firma reklamowa korzystająca z Google Ads może znacząco pomóc w przyciągnięciu klientów do Twojej witryny lub sklepu internetowego. Również w przypadku produktu lub usługi, którą pilnie trzeba sprzedać, ale nie ma czasu na promocję witryny w Internecie, możesz zamówić reklamę w Google i uzyskać wyniki następnego dnia.

Kampanie reklamowe Google Ads

Google Ads (dawniej Google AdWords) to najskuteczniejsze rozwiązanie reklamowe w Internecie. Dzięki linkom sponsorowanym nawet słabo wypozycjonowane strony internetowe mają szansę pojawić się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, co jest kluczem do pozyskania ruchu na stronę.

Google Ads umożliwia reklamowanie się w sieci wyszukiwania Google i sieci reklamowej Google, w tym w witrynach, aplikacjach i filmach. System udostępnia nam m.in. reklamy tekstowe oraz responsywne reklamy displayowe, które wizualnie dopasowują się do strony, na której są wyświetlane. W zależności od rodzaju kampanii wybieramy odpowiedni cel, np. w kampanii produktowej możemy skupić się na sprzedaży i konwersjach, zwiększeniu ruchu na stronie lub zachęceniu użytkowników do interakcji z marką.

Co to za kampania reklamowa Google?

Google Ads to popularne narzędzie do reklamowania swojej oferty w Internecie. Wcześniej był znany jako Google AdWords i Google AdWords Express. Jest to rozwiązanie, które służy głównie do promowania produktów, usług czy aplikacji w wyszukiwarce i innych platformach m.in. YouTube. Zarządzanie reklamami jest proste, a dostęp do śledzenia efektów pozwala na sprawne zarządzanie nimi.

Do kogo skierowana jest kampania Google Ads?

Kampanie Google Ads przeznaczone są przede wszystkim dla twórców i przedsiębiorców, którzy pracują online i tam szukają odbiorców. Jest to narzędzie przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zwiększyć swoją sprzedaż w Internecie i pozyskać nowych potencjalnych klientów.

Co to są reklamy Google? Kampanie pozwalają zwiększyć zasięg odbiorców poprzez umieszczanie reklam w miejscach, z których korzystają najczęściej. Dzięki zastosowaniu trafnych słów kluczowych reklamy pojawiają się także w wynikach wyszukiwania. Są one dostosowane do potrzeb osób, które w danym momencie szukają konkretnej oferty.

Ile kosztuje kampania Google Ads?

Jedną z korzyści korzystania z Google Ads jest możliwość dostosowania budżetu. Dlatego możesz być pewien, że miesięczny koszt reklamy Cię nie zaskoczy.

Po ustaleniu konkretnego budżetu miesięcznego otrzymasz szacunkową liczbę kliknięć i działań podjętych przez użytkowników. Możesz wstrzymać kampanię lub ulepszyć ją w dowolnym momencie.

Tym, co zachęca firmy do korzystania z kampanii Google, jest możliwość założenia bezpłatnego konta i płacenia tylko za kliknięcia. Oznacza to, że płacisz tylko wtedy, gdy odbiorcy wchodzą w interakcję z Twoją reklamą.

Koszt konfiguracji i utrzymania reklam Google:

  • Początkowy koszt przygotowania kampanii reklamowej zależy od Twojego miesięcznego budżetu.
  • Negocjowane osobiście.
  • Minimum 500 zł netto.
  • Opłata miesięczna min. 15% budżetu firmy reklamowej.